Pokój zagadek – z angielskiego Escape Room – to fantastyczna zabawa dla całej rodziny lub grona znajomych. Wywodzi się ona z wirtualnego świata, w którym gracze muszą pokonać szereg przeszkód i rozwiązać tajemnicze zagadki, aby wydostać się z pomieszczenia, w którym się znajdują. Obecnie popularne są tzw. life escape room’y, które przeniesione zostały ze szklanego ekranu monitora do świata rzeczywistego.

 

Cała zabawa polega na tym, aby w pewnym odstępie czasowym przejść całość przygotowanych i zawartych w scenariuszu łamigłówek, które doprowadzą uczestników do wyjścia z pokoju. Poza ogranicznikiem, którym jest czas, dodatkową przeszkodę stanowi kolejność wykonywanych zadań, gdyż nie może być ona przypadkowa.

 

Pokoje zagadek cieszą się popularnością nie tylko na świecie, ale także w naszym kraju. Jednym z nich jest Escape Room w mieście Elbląg.

Pokój zagadek - Elbląg

Pokój zagadek w Elblągu oferuje rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie, w której mogą wziąć udział uczestnicy znajdujący się w różnych przedziałach wiekowych. Dostępne są bowiem trzy różne pokoje, w których łamigłówki dostosowane zostały do możliwości zarówno osób dorosłych, jak i małoletnich. Dzięki temu dzieci w pewnym wieku również mogą wziąć udział w zabawie, rozwijając swoje zdolności poznawcze i kooperacyjne.

 

To z całą pewnością jedne z głównych zalet gier typu Escape Room i to w każdym przypadku. Ponadto, ten rodzaj rozrywki pozwala na krótkie oderwanie się od codzienności, na którą we współczesnym świecie składają się w dużej mierze szklane ekrany komputerów i telewizorów.

 

Pokój zagadek przenosi uczestników do tajemniczej krainy, w której liczą się przede wszystkim wiedza, bystrość oraz refleks. Zatem dlaczego nie spróbować?

     Ucieczka z wiezienia (Wiezienie 2)      W tym pokoju wcielacie się w grupę ludzi aresztowanych przez amerykańską agencję rządową. Osadzili was w starym sypiącym się wiezieniu gdzieś na końcu świata.Jeden z pracowników postanowił wam pomóc powodując awarię elektryczną.W przeciągu godziny usterka zostanie naprawiona i stracicie swoją jedyną szansę na ucieczkę.

Zalecana liczba graczy 3+, przedział wiekowy 8+, Czas zabawy ok. 45 min  Poziom trudności 7/10

              Piła - „SAW: - Zaczyna się "niewinnie" jak w każdym dobrym horrorze „Dwóch mężczyzn budzi się przykutych kajdankami do ścian w piwnicy. Zdają sobie sprawę, że są uczestnikami krwawej gry szaleńca.... „.

Pokój dla graczy lubiących mroczne klimaty i odrobinę strachu.

Zalecana liczba graczy 3+, proponowany przedział wiekowy 12+, Czas zabawy ok. 50 min. Poziom Trudności 9/10

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Escape Room - DomGier.Eu Bulwar Zygmunta Augusta 12, 82-300 Elbląg tel: 514335895      rezerwacjedomgier@gmail.com

Pokój zagadek - Elbląg